Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sierpcu
ul. Narutowicza 9
09 - 200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel.
(024) 275 34 36

                    

Historia przedszkola

Dyrekcja i nauczyciele

Administracja i obsługa

Dokumenty przedszkola

Z życia przedszkola

Oferta przedszkola

Misja przedszkola
Ramowy rozkład zajęć
Galeria zdjęć
Przydatne linki
Ogłoszenia

Procedura opłat
przez Internet

 

 

Jubileusz

Z okazji 30 – lecia Miejskiego Przedszkola Nr 2 odbyło się wiele uroczystości, które podkreśliły wagę tego wydarzenia. Jednym z nich było spotkanie rodziców i dzieci w CKiSz. Rodzice – aktorzy zabrali dzieci do krainy wyobraźni i fantazji: do świata Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Królewny Śnieżki, Kopciuszka  czy smoka wawelskiego. Żywy odbiór i gromkie brawa były podziękowaniem dla aktorów-rodziców oraz prowadzącej grupę teatralną – p. Alicji Mirosławskiej – Lipińskiej.

     

   

11.06. 2015r. o godz. 1630 w Kościele Farnym odbyła się msza święta w intencji dzieci, rodziców, absolwentów oraz pracowników przedszkola.

12.06.2015r. – odbyła się w siedzibie przedszkola główna uroczystość Jubileuszowa, którą rozpoczęły dzieci przepięknym polonezem, a następnie dyrektor przedszkola – p. Jolanta Golatowska powitała przybyłych gości. Gościem honorowym uroczystości była p. Hanna Ławicka – pierwszy dyrektor placówki.

Podczas uroczystości obejrzano najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola. Zaprezentowano kolejne karty historii począwszy od pierwszych dni istnienia placówki, poprzez kolejne lata do współczesności.

Podczas programu artystycznego dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje talenty i sceniczne umiejętności. Publiczność z dużym aplauzem reagowała na kolejne występy w wykonaniu dzieci: taniec chłopców z kapeluszami, tańce współczesne i krakowiaka, a także  matrymonialne kłopoty w wierszu Żuraw i Czapla                            z udziałem mamy – absolwentki naszego przedszkola. Większość gości po raz pierwszy miała okazję usłyszeć jak przedszkolaki grają na bum-bum rurkach. Na zakończenie mali artyści zaśpiewali: ,,na osiedlu stoi domek, który dobrze znamy, to przedszkole nr 2, które bardzo kochamy, tutaj mam kolegów, tutaj są przyjaźnie, tutaj zabawa idzie raźniej….”.

Goście mogli obejrzeć okolicznościowe wystawy w fotografii: Czar minionych lat, Dzień dzisiejszy przedszkola, Przedszkole moje i moich rodziców oraz prace plastyczne dzieci: Przedszkole moich marzeń i Kartka urodzinowa dla przedszkola.

To historyczne dla naszej placówki wydarzenie upamiętniła tablica ufundowana przez rodziców.

    

       

 

     

 

   

  20.06. 2015r. – odbył się Jubileuszowy Festyn Rodzinny dla wychowanków i nowo przyjętych dzieci  oraz ich  rodziców. Podczas festynu zaproponowano wiele atrakcji dla dzieci i rodziców, m.in.: malowanie twarzy, zumba, plastyczny plener, zabawy balonami, bańkami mydlanymi, budowanie zamków z piasku, sportowe zabawy itp. Całą imprezę umilał p. Jacek Fijałkowski, który staranie dobrał ulubione utwory muzyczne dla dzieci i rodziców. Wszyscy chętnie częstowali się grochówką, chlebem ze smalcem, pysznymi ciastami oraz napojami, owocami i watą cukrową. Dopisała nam pogoda, jak i uczestnicy, co świadczy o tym, że zarówno dzieci i rodzice preferują taką formę spędzania wolnego czasu.