Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sierpcu
ul. Narutowicza 9
09 - 200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel.
(024) 275 34 36

                    

Historia przedszkola

Dyrekcja i nauczyciele

Administracja i obsługa

Dokumenty przedszkola

Z życia przedszkola

Oferta przedszkola

Misja przedszkola
Ramowy rozkład zajęć
Galeria zdjęć
Przydatne linki
Ogłoszenia

Procedura opłat
przez Internet

 

  Andrzejki

„Czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”- Imieniny Andrzeja, to wspaniała okazja do przybliżenia dzieciom obrzędów ludowych zakorzenionych w naszej narodowej kulturze. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział  w proponowanym im zabawach andrzejkowych. Młodsze w przedszkolu, starsze  zaś udały się do Muzeum Wsi Mazowieckiej – do Ratusza.  Wróżby były niecodziennym doświadczeniem. Najciekawsze było przelewanie wosku przez klucz a potem rozszyfrowywanie cieni. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania kolorów, zawodów, magicznych liczb, imion sympatii.  Było też wrzucanie monet do wody, ustawianie bucików, wróżenie z przekrojonych jabłek. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z dziecięcego repertuaru.   Uroku naszej uroczystości dodawały pomysłowe stroje dzieci przygotowane przez rodziców.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji w klimacie radości, śmiech i  magii.

 Mikołajki

„Mikołajki, to jest takie święto z bajki”- Imieniny świętego Mikołaja, to przedsmak Świąt Bożego Narodzenia. W przedszkolu pojawił się solenizant w towarzystwie swojego synka. Razem odwiedzili wszystkie grupy od najmłodszych do najstarszych przedszkolaków. Każda grupa zaprezentowała się najpiękniej jak tylko potrafiła, licząc na hojność gości. Tak tez się stało. Dzieci zostały obdarowane prezentami. Sporo radości sprawiło im  wspólne zdjęcie z Mikołajem i jego synkiem. Goście nie mogli pozostać jednak na dłużej w przedszkolu ponieważ musieli odwiedzić kolejne miejsca, w których na prezenty czekały inne dzieci. Mikołaj obiecał jednak dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku.