Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sierpcu
ul. Narutowicza 9
09 - 200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel.
(024) 275 34 36

                    

Historia przedszkola

Dyrekcja i nauczyciele

Administracja i obsługa

Dokumenty przedszkola

Z życia przedszkola

Oferta przedszkola

Misja przedszkola
Ramowy rozkład zajęć
Galeria zdjęć
Przydatne linki
Ogłoszenia

Procedura opłat
przez Internet

 

 

Zabawy z Panią Jesienią

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na bogactwo barw, jakie nas otaczają. Dostarcza nam też dużo skarbów. Przedszkolaki  bardzo lubią jesienne wycieczki, spacery oraz zajęcia, podczas których mogą prowadzić obserwacje, badać i eksperymentować oraz gromadzić okazy naturalne w kąciku przyrody.

W tym roku aby podsumować zdobytą przez dzieci wiedzę oraz rozbudzić w nich dalszą ciekawość poznawczą zorganizowaliśmy zabawy na placu przedszkolnym pt. „Zabawy z Panią Jesienią”, w których wzięły udział pięciolatki i sześciolatki. 

Atrakcją było pojawienie się Pani Jesieni, w którą wcieliła się pani  Ewa, która proponowała  dzieciom szereg zadań i zachęcała do wspólnej zabawy.

Przedszkolaki z ochotą wykonywały polecenia m.in. podążały za strzałkami rozmieszczonymi na terenie ogrodu, aby dotrzeć do kolorowych kopert, w których znajdowały się fragmenty listu do  dzieci   z   kolejnymi   zadaniami. Dzieci wspólnie        z Panią Jesienią rozwiązywały zagadki i  szarady. Dużą frajdę stanowiło „czarowanie” z jednoczesnym wypowiadaniem wierszyka, które miało zapewnić obfitość darów jesiennych. Wyczarowane skarby pojawiły się na „Talerzu Obfitości”
 i stanowiły zdrową przekąskę owocową dla uczestników. Kolejnym punktem było odnalezienie skarbu w formie nagrody dla każdej grupy.  Na koniec były śpiewy i tańce z Panią Jesienią. Nie zabrakło też sesji zdjęciowej  z jesiennym gościem.

Spotkanie w ogrodzie dostarczyło dzieciom wiele radości ze wspólnej zabawy, zintegrowało przedszkolaków z grup najstarszych, dało im możliwość utrwalenia zdobytych widomości. Pogoda była wspaniała a Pani Jesień bawiła się z naszymi dziećmi  może już ostatni raz w  ciepłych promieniach jesiennego słońca.