Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sierpcu
ul. Narutowicza 9
09 - 200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel.
(024) 275 34 36

                    

Historia przedszkola

Dyrekcja i nauczyciele

Administracja i obsługa

Dokumenty przedszkola

Z życia przedszkola

Oferta przedszkola

Misja przedszkola
Ramowy rozkład zajęć
Galeria zdjęć
Przydatne linki
Ogłoszenia

Procedura opłat
przez Internet

 

Kolorowy Dzień Dziecka

 

 

W Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Sierpcu 13 czerwca 2013 r. odbył się Dzień Dziecka pod hasłem „Kolorowy Dzień Dziecka na sportowo”. Do udziału w zabawie, podobnie jak w latach ubiegłych, zostały zaproszone dzieci z  miasta. Wszystkie przedszkolaki pojawiły się na placu przedszkolnym o godzinie 9.30, gdzie czekały barwne dekoracje oraz wiele konkursów i różnych atrakcji. Każda grupa zaprezentowała się w kolorowych strojach, którym towarzyszyły zabawne herby. Przybyłych gości (rodziców, dzieci z osiedla ) powitały prowadzące spotkanie  pani Katarzyna Burczyk oraz pani Marta Oleksiak.  

Uroczystość została rozpoczęta wypuszczeniem do nieba balonów napełnionych helem, z radosnym przesłaniem  przyjaźni do wszystkich dzieci na całym świecie. Roztańczone  dzieciaki z grupy 5A  zaprezentowały dla swoich kolegów i koleżanek taniec do utworu „Gangnam style”  przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Burczyk i zaprosiły wszystkie dzieciaki do wspólnej zabawy przy ulubionych  i  dobrze znanych dźwiękach muzyki w wykonaniu pana Jacka Fijałkowskiego z zespołu „TAKT”, który co roku zapewnia doskonałą oprawę muzyczną uroczystości w  przedszkolu.

Dla dzieci  przygotowano wiele konkurencji sportowych:  układanie piramidy z kolorowych kartonów, skakanie przez zabawne przeszkody, rzut woreczkiem do okręgu, tory przeszkód, rzuty piłką do kosza, strącanie piłką jak największej liczby plastikowych butelek napełnionych wodą. Dodatkową atrakcją było puszczanie baniek mydlanych, zabawy w piaskownicy, rysowanie  kredą.
W przerwie zabaw i konkurencji sportowych wszyscy wspólnie wypoczywali przy smacznych pączkach
i wieloowocowym napoju .

Dla upamiętnienia tak radosnego dnia każda grupa otrzymała dyplom za udział we wspólnej zabawie z okazji „Kolorowego Dnia Dziecka na sportowo”. Och, co to był za dzień !  Dzieci świetnie się bawiły,  a my cieszymy się,  że ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.